Arşiv Haberler
Muhtarlarla istişare toplantısı

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, düzenlenen istişare toplantısında ilçedeki mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Toplantıda konuşan Başkan Toru, belirlenen program doğrultusunda ilçe genelinde yatırımların hız kesmeden devam ettiğini vurguladı.

Augustus Otel’de düzenlenen istişare toplantısına Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Konya Muhtarlar Derneği Başkanı Celal Duran, Meram Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Ermiş, başkan yardımcıları, muhtarlar ve daire müdürleri katıldı.

“KENDİ REKORUMUZU KIRACAĞIZ”

2016 yılında yolların asfaltlanması, parke ve tretuvar çalışmaları konusunda rekor kırdıklarını hatırlatan Başkan Toru, “İnşallah bu yıl da yaptığımız programlar doğrultusunda kendi rekorumuzu kırarak çalışmalarımızı devam ettireceğiz” dedi. 

“AÇILIŞ VE TEMEL ATMA PROGRAMLARI SÜRECEK”

Sezon açıldığından beri seçim dönemi demeden her hafta ya bir açılış ya da temel atma programı düzenlediklerini hatırlatan Başkan Toru, “Açılış ve temel atma programlarımıza ramazan ayında kısa bir ara verdikten sonra yine devam edeceğiz. Bu noktada ekiplerimiz muhtarlarımızla görüşerek bölgelerin ihtiyaçları doğrultusunda yatırım programlarını yapıyor. Mahallelerimizde asfalt, parke, bordür, yatırım eksikleri, park, sosyal tesis, spor tesisi vb. yatırımları halkımızla buluşturmaya devam ediyoruz. Bu noktada gösterdiğiniz anlayış için tüm muhtarlarımıza çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“16 NİSAN KIRILMA NOKTASIYDI”

16 Nisan halkoylamasının ülkemiz için bir dönüm noktası olduğunu vurgulayan Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, “Özellikle geçmiş 150 yıla bakıldığında Türkiye bir var olma savaşı verdi. Vesayet sistemlerin etkisi altında bugüne kadar demokrasimizi güçlendirmeye çalıştı. Ve 16 Nisan burada önemli bir kırılma noktasıydı. Önümüzdeki 100 yılda ülkemizin büyümesi ve gelişmesi noktasında söz hakkının yeniden test edileceği bir döneme girmiş olduk” diye konuştu. 

Muhtarların talep ve önerilerini dinleyen Başkan Toru, istişare toplantılarının aylık olarak devam edeceğini söyledi. 

Oluşturulma Tarihi : 09.05.2017