Arşiv Haberler
Başkan Toru’dan Regaib Kandili mesajı

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, üç ayların başlaması ve Regaib Kandili münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Toru, rahmet ve bereket mevsimi olan üç ayların başta İslâm alemi olmak üzere tüm insanlığa barış, huzur ve esenlik getirmesini temenni etti.

 

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru’nun, üç ayların başlaması ve onun müjdeleyicisi olan Regaib Kandili nedeniyle yayımladığı mesaj şöyle:

“Yüce Rabbimize sonsuz şükürler olsun ki, yeni bir rahmet iklimi olan mübarek üç aylara kavuşmuş bulunuyoruz. Bu aylar, yeni bir heyecanla ibadet hayatımızın daha canlı tutulduğu, rahmeti bol, bereketli bir mevsimdir. Mübarek üç aylar ve içerisinde barındırdığı kandiller; dostluk, komşuluk, akrabalık ve kardeşlik duygularını artıran, maneviyatımızın daha da güçlenmesine vesile güzel zaman dilimleridir. Bu özel gecelerin, gönüllerimize huzur, insanlığa barış ve dünyaya adalet getirmesini diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle başta hemşehrilerimiz olmak üzere tüm İslam aleminin mübarek üç aylarını ve Regaib Kandilini tebrik ediyorum. Peygamber Efendimiz’in (S.A.V.) ‘Allahım, Receb ve Şaban’ı hakkımızda mübarek eyle, bizi Ramazan’a ulaştır’ şeklindeki duasına tüm İslâm alemi olarak ‘amin’ diyoruz.”

 

Oluşturulma Tarihi : 21.03.2018