Arşiv Haberler
Z-Kütüphanelere yoğun ilgi

Meram Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl hizmete açılan ve 15 Temmuz şehitlerinin isimlerinin verildiği 15 Z-Kütüphane, yoğun ilgi görüyor. Okul idarecileri ve öğrenciler böylesine kapsamlı kütüphaneleri okullara kazandırdığı için Meram Belediyesi’ne teşekkür ettiler. Geleceğimizin teminatı çocuklara yapılan yatırımın en önemli yatırım olduğuna dikkat çeken Başkan Toru da, farklı bölgelerde yapımını tamamladıkları 3 ayrı tesise de Z-Kütüphane yaparak gençlerin  ve halkın istifadesine sunacaklarını müjdeledi.

 

Z-KÜTÜPHANE AĞI GENİŞLİYOR

Geçen yıl hizmete açtıkları 15 okuldaki Z-Kütüphanelerin yoğun ilgi gördüğünü hatırlatan Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, “15 Temmuz şehitlerimizin anısına; 15 şehidimizin ismini verdiğimiz  Z-Kütüphaneler, farklı ve renkli iç mimari tasarımıyla,  yeni ve geniş kitap seçenekleriyle, elektronik kürsü, bilgisayar ve internet hizmetleriyle çocuklarımızın kendilerini özel hissetmelerini sağlamaktadır. Geleceğimizin teminatı olan yavrularımıza ve gençlerimize yapılacak yatırımın en önemli yatırım olacağının bilincindeyiz. Bu kapsamda Z-Kütüphane ağını geliştireceğiz. Yapımını tamamladığımız 3 ayrı sosyal tesise de bu zengin kütüphaneleri kuruyoruz” dedi.

Meram Belediyesi tarafından Z-Kütüphanelerin kazandırıldığı okullardan biri de Konya Lisesi. 15 Temmuz şehitlerinden Abdullah Tayyip Olçok’un isminin verildiği kütüphane, öğrenciler tarafından yoğun bir şekilde kullanılıyor.

“EĞİTİME YATIRIM GELECEĞE YATIRIMDIR”

Okullara kazandırdığı örnek kütüphanelerden dolayı Meram Belediye Başkanı Fatma Toru’ya teşekkür eden Konya Lisesi Müdürü Zübeyir Yavuz, “Bu kütüphane geleceğimizin teminatı çocuklarımızın ufuklarının açılması ve kaynak noktasında bizi çok rahatlattı. Eğitime yatırım geleceğe yatırımdır. Bu nedenle başkanımıza ve emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum. Kütüphanemiz sabahtan akşama kadar öğrencilerimize hizmet veriyor” dedi. Okulun Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenlerinden Zekeriya Kılıç da, “Özellikle 15 Temmuz şehitlerinden Abdullah Tayyip Olçok’un isminin verildiği bu kütüphaneyi okulumuza kazandırdığı için belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Burası, sistemli bir şekilde bizi rahatlattı. Öğrencilerimiz nezih bir ortamda ders çalışıyorlar, boş zamanlarını değerlendiriyorlar. Gelecek için çok güzel bir yatırım” ifadelerini kullandı.

ÖĞRENCİLERDEN MERAM BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR

Öğrenciler de kütüphaneyle ilgili düşüncelerini şöyle özetlediler:

“Gerek şiir kitapları gerek hikaye kitapları olmak üzere birçok konuda bize kaynak sağlıyor. Türk edebiyatıyla ilgili kaynaklar ve geniş kapsamlı sözlükler var. Kütüphane çok güzel ama adı da çok manidar. Bizden belki birkaç yaş büyük biri olan, 15 Temmuz şehidi Abdullah Tayyip Olçok’un isminin kütüphaneye verilmesi bizi çok duygulandırıyor. Rengarenk koltuklar, masalar ve bilgisayarlar, ışıklandırması ve kaynaklarıyla çok modern bir kütüphaneyi bizlere hediye ettiği için Meram Belediyesi’ne çok teşekkür ediyoruz”

Öte yandan Meram Belediyesi tarafından Kütüphane Haftası nedeniyle çok sayıda okula kitap desteğinde bulunuldu.

 

Oluşturulma Tarihi : 27.03.2018