Haberler
Türk Dünyası Bacıbey Festivali başlıyor

Meram Belediyesi tarafından Dutlu Koruluğu’nda Türk Dünyası Bacıbey Festivali düzenleniyor. 4-5-6 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek olan festival kapsamında Dutlu Koruluğu’na obalar kurulurken 3 gün boyunca çeşitli aktiviteler gerçekleştirilecek.

Meram Belediyesi tarafından Konya’nın en büyük mesire alanı olan Dutlu Koruluğu’nda Türk Dünyası Bacıbey Festivali gerçekleştiriliyor. 4 Mayıs Cuma günü başlayarak 6 Mayıs Pazar gününe kadar devam edecek olan etkinlikler kapsamında Dutlu Koruluğu’na dev obalar kurulurken, programa bir çok yerli ve yabancı turist katılacak.

ARSLANBEK SULTANBEKOV KONSERİ

Türk Dünyası Bacıbey Festivali’nin ilk gününde açılış töreni gerçekleştirilerek yürüyüşle beraber kortej eşliğinde obalar gezilecek. Programın devamında Türkmen Kınası Tiyatro oyunu sergilenecekken ünlü sanatçı Arslanbek Sultanbekov sahne alacak. Günün sonunda Yılın Bacıbeyleri Ödül Töreni de gerçekleştirilecek.

YARIŞMALAR, KONSERLER VE ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER

Okçuluk yarışmalarının yer alacağı etkinlikler kapsamında Kılıç Kalkan Ekibi gösterilerini sergileyecek. Ayrıca programda Kırgızistan, Özbekistan, Kazakistan gibi ülkelerden gelen sanatçılar konser verecekken konferanslar ve gösteriler yer alacak. Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, 4-5-6 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Dutlu Koruluğu’ndaki Türk Dünyası Bacıbey Festivali’ne tüm vatandaşları davet etti.

Oluşturulma Tarihi : 03.05.2018