Arşiv Haberler
Yapılandırma fırsatı için son gün 31 Temmuz

Meram Belediyesi’nden yapılan açıklamada, vergi borcu bulunan mükelleflere 7143 sayılı yasa ile yapılandırma fırsatı sunulduğu hatırlatılarak bu fırsattan yararlanmak isteyenler için son günün 31 Temmuz Salı günü olduğu belirtildi.

Konuyla ilgili olarak Meram Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğünden yapılan açıklama şöyle: “18 Mayıs 2018 tarih ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 7143 sayılı yasa emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, haberleşme vergisi, eğlence vergisi, ilan ve reklam vergisi borçları yapılandırma kapsamına alındı. Ayrıca belediyemizin ücret tarifesine bağlı olarak yapılan hizmetlerin ücretleri ile ecrimisil bedelleri de yine kapsam dahilinde.  Bu yasa ile 2017 yılı ve önceki dönemlere ait vergi borçları yapılandırılabilecek”

SON GÜN 31 TEMMUZ SALI

Yapılanmadan yararlanmak isteyen mükelleflerin 31 Temmuz Salı gününe kadar belediyeye müracaat etmeleri gerekiyor. Yapılandırmadan yararlanan vatandaşların vergilerine ait gecikme zammı, gecikme faizi ve vergi ziyaı cezaları tamamen silinecek. Ancak silinen bu cezaların yerine verginin ödenmesinde gecikilen süreler için Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) dikkate alınarak daha düşük miktarda bir ceza miktarı belirlenecek. Vergi borcu bulunan mükellefler Meram Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne başvurarak borçlarını yapılandırabilecekler.

Oluşturulma Tarihi : 30.07.2018