Arşiv Haberler
Meram Belediyesi bayramlaştı

Meram Belediyesi çalışanları uzun bayram tatili sonrası mesaiye bayramlaşma töreniyle başladı. Belediye çalışanlarının bayramını kutlayan Meram Belediye Başkan Vekili Halit Bulut, Meram’ın huzur, güven ve sağlık içinde bir bayram geçirmesinde büyük payı olan personellere  teşekkür etti.

Meram Belediyesi çalışanları uzun bayram tatili sonrası mesaiye bayramlaşma töreniyle başladı. Meram Belediye Başkan Vekili Halit Bulut, sabah ilk olarak Arif Bilge Tesisleri'nde daha sonra da belediye hizmet binasındaki çalışanlarla bayramlaştı. Kurban Bayramının uzun tatil ile birlikte daha büyük bir coşku ve sevinçle kutlandığını söyleyen Halit Bulut, ‘Meram bu bayramı da huzur, güven ve sağlık içinde geçirdi. Bunda büyük pay sahibi olan Meram Belediyesinin fedakar personellerine de ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Meram bayramı yine bayram tadında yaşadı. Dini ve kültürel olarak nasıl yaşanması gerekiyorsa öyle yaşadı. Ve tabi ki dünyanın her noktası bu coşku ve mutluluğu aynı derecede yaşayamıyor ne yazık ki. Bayramı zulüm altında ve imkansızlıklar içinde kutlayan kardeşlerimiz de vardı. Türkiye olarak her bayram olduğu gibi bu bayramda da olabildiğince onların yanında olmaya gayret gösterdik. Onların da bu sevinci yaşamalarına yardımcı olmaktan dolayı gurur duyuyoruz” diye konuştu.

“EKİPLERİMİZ, HUZUR İÇİNDE BİR BAYRAM İÇİN ARALIKSIZ ÇALIŞTI” 

Meram Belediye Başkan Vekili Halit Bulut, bayram öncesinde aldıkları tedbirler ve bayram süresince yapılan çalışmalar neticesinde ilçe genelinde vatandaşların bayramı huzur içinde geçirdiklerini ifade etti. Bulut, “Meram Belediyesi olarak bayram öncesi ve 9 günlük bayram tatili süresince hemşerilerimize sorunsuz, temiz ve huzurlu bir ortamda bayram yaşatmak ve belediye hizmetlerini aksatmadan sürdürebilmek adına ekiplerimiz, özverili bir çalışma sergilediler. Bayram tatili süresince özellikle temizlik ve zabıta ekipleri tam kadro görev yaptı. Temizlik noktasında sıkıntı yaşanmaması için Meram Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri 3 vardiya halinde 24 saat esasına göre görev yaptı. Yine Zabıta Müdürlüğü ekipleri de, tatil süresince Meram halkının bayramı güven içerisinde geçirebilmeleri ve huzurla alışverişlerini yapabilmeleri ve sağlık noktasında bir sıkıntı yaşanmaması adına denetimlerini aralıksız sürdürdü.

“MERAM’IN PARKLARI DOLDU DOLDU TAŞTI ADETA”

Bulut ayrıca, “Konyamızın en önemli turizm alanlarından biri haline gelen 80 Binde Devr-i Alem Parkı, bayramın ilk günü hariç diğer günler ziyaret edilebildi. Meram’ın adına yakışır dev yatırımlarımızdan biri olan ‘Dutlu Koruluğu’ Kurban Bayramında farkını ve güzelliğini iyiden iyiye hissettirdi. Koruluk bayram süresince doldu doldu taştı adeta. Şehre yeni bir nefes ve yeni bir soluk getiren Dutlu’nun bu kadar ilgi görmüş olması bizi ne denli doğru ve yerinde bir yatırım yaptığımızı görmüş olmaktan dolayı fazlasıyla memnun etti. Farklı şehirlerde yaşayan ve bayram için Konya’ya gelen hemşerilerimiz de bu parkı gezme fırsatı buldular. Tüm bunların ışığında ilçemizde bayramın güzel ve sorunsuz bir şekilde yaşanması noktasında özveriyle görev yapan tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Hemşerilerimizle birlikte güzelliklerle dolu daha nice bayramlara kavuşmayı Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum” diye konuştu.

Oluşturulma Tarihi : 27.08.2018