Arşiv Haberler
Meram'da 2500 ton atık toplandı

Meram Belediyesi Temizlik İşleri Ekipleri, bayram tatili süresince tam kadro görev yaptı. Temizlik noktasında sıkıntı yaşanmaması için Meram Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri 3 vardiya halinde 24 saat esasına göre görev yaptı. Ekipler bu süre zarfında 2500 ton Kurban atığı taşıyarak bir rekora imza attı.

Meram Belediyesi her Kurban Bayramı sonrasında olduğu gibi bu yılda hayvan satış ve kesim alanı olarak kullanılan alanlarda ciddi ve özverili bir temizlik çalışması yürüttü. Temizlik noktasında sıkıntı yaşanmaması için Meram Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri 3 vardiya halinde 24 saat esasına göre görev yaptı. Ekipler bu süre zarfında 2500 ton Kurban atığı taşıyarak bir rekora imza attı. Temizlik İşleri Ekipleri ayrıca, özellikle bakteri oluşumuna karşın kapsamlı bir temizlik ve dezenfekte çalışması yaptı. Çevre ve halk sağlığını korumak adına yürütülen çalışmalara Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri de iştirak etti. Hummalı çalışmalar kapsamında ayrıca bakteri ve sinek oluşumuna karşı da çalışmalar da ihmal edilmedi. 

2.500 TON ATIK TOPLANDI

Kurban Bayramı boyunca ve sonrasında da devam eden temizlik çalışmalar sonucunda çevre sağlığını tehdit eden atıkların yanı sıra görüntü kirliliğine sebep olan çöpler de toplandı. Meram Belediyesi Temizlik Ekiplerince toplanan kurban atık ve çöplerinin total ağırlığı ise 2500 tonu buldu. Meram Belediyesi ekiplerinin özverili çalışmalarıyla bertaraf edilen gübre ve kurban atıkları sayesinde Meram Bölgesi her açıdan rahat ve huzur içinde bir bayram geçirdi.  Bayram tatili süresince sadece kurban atıkları değil genel temizlik çalışmaları da ihmal edilmedi. Sokak, cadde ve piknik alanlarında yapılan temizlik sayesinde tüm Meram ve bütün Meramlılar rahat ve sorunsuz bir bayram geçirdi. 

Oluşturulma Tarihi : 28.08.2018