Arşiv Haberler
Mehmetçiğe en anlamlı Zafer Bayramı hediyesi!

Jandarma Genel Komutanlığı ve Meram Belediyesi iş birliğiyle hazırlanan "Ana Kucağından Peygamber Ocağına Projesi" kapsamında, Meramlı anneler tarafından yapılan yemekler  bu kez Tunceli Uzunçayır Karakolunda görev yapan Mehmetçikleri sevindirdi. “Anne yemekleriyle” 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın en anlamlı hediyesini alan ve sürprizini yaşayan Mehmetçik, duygu dolu anlar yaşadı.

Meram Belediyesi ve Jandarma Genel Komutanlığı iş birliğiyle hazırlanan "Ana Kucağından Peygamber Ocağına Projesi" kapsamında bu kez Tunceli Uzunçayır Karakolunda görev yapan Mehmetçikleri sevindirdi. Meramlı anneler tarafından yapılan “Anne yemekleri” 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın en anlamlı hediyesi ve sürprizi oldu. Projenin bu sefer ki ayağına Meram Belediye Meclis üyeleri ile Meram Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Ermiş iştirak etti. Duygu dolu anların yaşandığı program sayesinde Mehmetçiğin anne ve memleket özlemleri bir nebze olsun dindirilmeye çalışıldı. Meram Belediye Meclis üyelerinin eşlik ettiği proje ile karakolda görev yapan askerler, "anne sevgisi" katılmış yemekleri yemenin sevincini yaşadı. Programın 30 Ağustos Zafer Bayramında gerçekleştirilmiş olması ise sevinçleri ikiye katladı.

“TÜM TÜRKİYE’Yİ DUYGULANDIRAN BİR PROJE”

Programdan önce Tunceli’ye ulaşan ekip ilk olarak aynı zamanda Tunceli Belediye Başkanlığına kayyum olarak atanan Tunceli Valisi Tuncay Sonel’i makamında ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getiren Vali Sonel, “Meramlı hanımların bu ulvi düşünceleri ve gayretleri takdire şayandır. Kendilerine ne kadar teşekkür etsek azdır. Vatanımızın birliği ve bölünmez bütünlüğü için girdiğimiz terörle mücadelede en büyük ihtiyacımız milletimizin bize vereceği destektir. Onların verdiği destekle her bir zorluğun üstesinden kolaylıkla geliriz. "Ana Kucağından Peygamber Ocağına Projesi" de bu amaçla atılmış çok güzel bir adım. Düşünen, hayata geçiren ve bu mutlu günü bize yaşatan başta Meram Belediye Başkanı Fatma Toru olmak üzere bütün Meram’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“BAŞKAN TORU VE MERAMLI ANNELERE ŞÜKRAN BORÇLUYUZ”

Meram Belediyesi Meclis Üyelerinin ikinci durağı ise Tunceli Jandarma Komutanlığı oldu. Tunceli Jandarma Komutanı J. Alb. Sinan Şen’i makamında ziyaret eden üyeler gördükleri ilginin kendilerini çok memnun ettiğini kaydettiler.  Tunceli Jandarma Komutanı J. Alb. Sinan Şen’de yaptığı açıklamada büyük fedekarlıklar içinde terörle mücadele eden Türk askerinin arkasında böyle bir millet oldukça bileğinin asla bükülemeyeceğini söyledi ve ‘Bu güzel düşünce ile bizi ve Mehmetçiğimizi onore eden başta Başkan Toru olmak üzere bütün Meramlı annelerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.       

“BU SADECE BİR BULUŞMA DEĞİL, KONYA’DAN TUNCELİ’YE KURULMUŞ BİR KÖPRÜ” 

Meramlı heyetin son durağı da Ak Parti Tunceli İl Başkanlığı oldu. Heyet burada Tunceli İl Başkanı Fatih Tek tarafından karşılandı. Meram’ın birlik ve beraberliğin en güzel örneklerinden birini verdiğini söyleyen Başkan Tek, ‘Milletimizin bu azmi, cesareti ve vatan sevgisi oldukça semamızdan al bayrak, minaremizden ezanlar dinmeyecektir. Meramlı annelerimizin bu çalışması aynı zamanda Konya’dan Tunceliye kurulmuş bir kardeşlik köprüsüdür. Bu köprüyü daha da güçlendirmek her bir ferdimizin en büyük ideali olmalı” dedi.

MEHMETÇİK, ANNE YEMEĞİ MUTLULUĞU YAŞADI

Ziyaretlerin ardından Tunceli Uzunçayır Karakolunda yemeğe geçildi.   Kurtuluş Savaşı'nda cepheye aş taşıyan Anadolu kadınından esinlenilerek, Meram Belediyesince kurulan Bacıyan-ı Meram'ın Anneleri tarafından hazırlanan ev yemekleri Mehmetçiklere ikram edildi. Mehmetçik bu anlamlı sürprizle, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın akşamında asker ocağında özledikleri anne yemeklerini yemenin mutluluğunu yaşadı. Yedikleri yemekle ‘Anne yemeklerini’ hatırladıklarını söyleyen askerler, kendilerine bu mutluluğu yaşatan Meramlı annelere teşekkür ettiler. Aynı zamanda güvenlik güçlerinin moral ve motivasyonunu diri tutmak amacıyla hayata geçirilen projeden sonra Meram Belediye Meclis Üyeleri Tunceli’de gerçekleştirilen 30 Ağustos resepsiyonuna katıldı.

Oluşturulma Tarihi : 03.09.2018