Haberler
Meram'da okullar yeni eğitim yılına hazırlanıyor

Meram Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, okulları yeni eğitim öğretim yılına hazırlıyor. Ekipler, Meramlı çocukların daha sağlıklı bir ortamda eğitim görmeleri amacıyla okullarda hummalı bir temizlik çalışması başlattı. Okul bahçelerinden, lavabolarına kadar her detayı inceden inceye temizlenerek çocuklarımıza ve onların eğitimlerine destek olmaya çalıştıklarını söyleyen Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, “Konu çocuklarımız ve onların eğitimi olduğunda her zaman elimizden gelenin fazlasını yapmaya çalıştık” diye konuştu. 

Meram Belediyesi temizlik ekipleri, Meram’ın okullarını 2018/2019 eğitim öğretim yılına hazırlıyor. Temizlik ekipleri, çocuklarımızın daha sağlıklı bir ortamda eğitim görmelerini sağlamak amacıyla okulların temizliği için hummalı bir çalışma başlattı. Temizlikte okul bahçelerinden lavabolarına kadar en ince ayrıntısına kadar bütün okul büyük bir titizlikle temizleniyor.

“MERAM BELEDİYESİ’NE MİNNETTARIZ”

10 Eylül’de başlayacak olan yeni eğitim-öğretim yılı için yapılan temizliklerin yanısıra hijyen için okul bahçelerine yeni çöp kovalarıda monte ediliyor.  Meram Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Ekipleri okul bahçelerinde bulunan ağaçlık alanlarda ki yabani otları da temizledi. Yapılan çalışmaları takdirle karşılayan okul müdürleri, idareciler ve veliler bu çalışma için Meram Belediyesi ve temizlik ekiplerine teşekkür etti. Niyaz Usta Okul Müdürü İsmail Kılıç, “10 Eylül günü başlayacak yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerimizin daha temiz ve daha güvenli bir ortamda eğitim alabilmeleri adına Meram Belediyesinin gerçekleştiridiği bu hizmet için  kendilerine minnettarız. Okul bahçelerinden, tuvaletlere kadar en ince ayrıntıların dahi düşünülerek yapılan bu temizlikle belediyemizin yanımızda olduğunu görmek memnuniyet verici” diye konuştu.

“ÇOCUKLARIMIZIN VE ONLARIN EĞİTİMLERİNİN EN BÜYÜK DESTEKÇİSİYİZ”

Yapılan çalışmalarla ilgili bir açıklama yapan Meram Belediye Başkanı Fatma Toru ise “Çocuklarımıza ve onların eğitimlerine verdiğimiz destek bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada artarak devam edecektir” diye konuştu. 2018/2019 Eğitim öğretim yılının hem çocuklara hem öğretmenlere hemde velilere hayırlı olması dileklerinde bulunan Başkan Toru, geleceğin teminatı çocukların her yıl olduğu gibi bu yılda daha sağlıklı ortamlarda eğitim hayatlarına devam etmeleri için seferber olduklarını ifade etti. Belediye olarak çocuklarımızın eğitim ve öğretimini her şeyin önünde tuttuklarını ve gereken desteği verdiklerini hatırlatan Toru sözlerini şöyle sürdürdü; “Geleceğimizi şekillendirecek çocuklarımız için ne yapsak azdır diye düşünüyoruz. Yıl boyunca çeşitli şekillerde verdiğimiz destek yeni eğitim öğretim yılının başında da çocuklarımızın daha sağlıklı bir ortamda eğitim görmeleri için oldu. Meramlılar bilsin ki biz her zaman çocuklarımızın ve onların eğitimlerinin hizmetindeyiz. Çünkü biz de şunu biliyoruz ki eğitime yapılan yatırım gelecek için yapılan en önemli ve en değerli yatırımdır” diye konuştu.

Oluşturulma Tarihi : 05.09.2018