Haberler
Meram’ın kilit noktasına kilit yatırım

Meram Belediyesi, ilçenin dört bir tarafını modern asfaltla donatmaya devam ediyor. 5 mahallenin kilit noktasında bulunan Alakova Caddesi üzerinde yürütülen alt yapı ve asfaltlama çalışmalarında sona gelindi. Görevi devraldıkları günden bu yana Meram’da yaşam kalitesini artırmak amacıyla başlattıkları çalışmaları aralıksız sürdürdüklerini söyleyen Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, ana caddesinden en ücra sokağına kadar Meram’ın dört bir yanına aynı kalitede hizmet götürdüklerini ifade etti.

Merkezde bulunan ana cadde ve sokaklardan, en ücra mahallelerin yollarına kadar Meram’ın dört bir yanında, gece gündüz demeden yürütülen alt yapı ve asfalt seferberliğinin son perdesi olan Alakova Caddesi üzerindeki asfalt çalışmalarında sona gelindi. 5 Mahallenin ulaşımında kilit noktada bulunan Alakova Caddesi  ile Özbayram Sokağın birleşme noktasında gerçekleştirilen çalışmalar tamamlandığında Alakova, Loras, Telafer, Karaaslan Aybahçe ve Yeni Bahçe Mahallelerinin ulaşımında büyük rahatlık yaşanacak. Geleceğin Meram’ı için gerçekleştirilen bu önemli projeyi ve çalışmaları yerinde inceleyen Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Fen İşleri ekiplerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

“MERAM’IN DÖRT BİR YANINA AYNI HASSASİYET VE HIZLA HİZMET GÖTÜRÜYORUZ”

Görevi devraldıkları günden bu yana Meram’da yaşam kalitesini artırmak amacıyla başlattıkları çalışmaları aralıksız sürdürdüklerini söyleyen Meram Belediye Başkanı Fatma Toru,  bu amaçla gerçekleştirilen projelerin ve yapılan hizmetlerin en önemli kaleminin belediyenin asli görevlerinden olan ulaşım ve alt yapı çalışmalarından oluştuğunu söyledi. Yatırım ve projelerin, sadece merkezde değil, merkezin çeperlerinde ve çevre mahallelerinde de yoğun bir şekilde devam ettirildiğini kaydeden Başkan Toru, “İlçemizin yaşam kalitesini yükseltmek adına başlattığımız çalışmalarımız hız kesmeden, ara vermeden devam ediyor. Gerek şehir merkezinde gerekse kırsalda kalan bölgelerde hizmetlerimiz aynı hassasiyetle ve aynı kalitede 7/24 çalışarak bir bir tamamlanıyor. Vatandaşımıza daha yaşanabilir bir Meram için belediyemizin bütün birimleriyle başlattığımız bu çalışmaların aralıksız sürdürüleceğinden kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.  

“MERAM’DA SOKAKLAR CADDELERE, CADDELER ANA ARTERLERE TERFİ EDİYOR” 

Ana caddelerden en ücra sokaklara kadar Meram’ın dört bir yanında gece gündüz çalışmaların  sürdüğünü belirten Başkan Toru, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Sona geldiğimiz asfalt çalışmalarında şu an 5 mahalleyi ilgilendiren kilit bir noktada çalışmalarımız son hızla devam ediyor. Alakova Caddesi’nin alt yapı, yol genişletme çalışmaları tamamlandı asfaltlama çalışmalarını tamamlamak üzereyiz. Bu caddeyi Karaman Yolu’na bağlayan Özbayram Sokak’ta toplam 5 km’lik yolun çalışmalarını da bitirmiş durumdayız. Sokağımızın daha önce 5 metre olan genişliğini 20 metreye çıkardık. 5 km’lik bu çalışma ile Özbayram Sokak sokaklıktan caddeliğe terfi etti. Buradaki toplam çalışmamız 25 km’yi buldu. Alt yapı çalışmalarının tamamlandığı Alakova Caddesinin 7 metre olan genişliği de 25 metreye çıkarıldı.  En kısa zamanda açılacak olan yolumuz halkımıza hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

OTOBÜS ŞOFÖRLERİ GENİŞLEYEN VE KALİTESİ ARTAN YOLLAR İÇİN TORU’YA TEŞEKKÜR ETTİ

Bütün bu özverili çalışmalarının daha modern ve daha yaşanabilir bir Meram için olduğunu kaydeden Başkan Fatma Toru, Fen İşleri Ekiplerinin çalışmalarını inceledikten sonra mahallelilerle bir süre sohbet etti çocuklara da oyuncak dağıttı. Bölgede bulunan Alakova Otobüs Hareket Merkezini de ziyaret eden Fatma Toru, görevleri başında bulunan otobüs şoförleri ile de hasbihal etti. Daha önceleri dar yollar yüzünden büyük sıkıntı yaşatıklarını söyleyen Belediye otobüs şoförleri, Başkan Toru’nun göreve gelmesinden sonra yapılan yatırımlarla yolların hem genişlediğini ve çok daha kaliteli bir hal aldığını bu sayede yaşadıkları sıkıntıların asgari düzeye indiğini söylediler ve Başkan Toru’ya bu hizmetlerinden tolayı teşekkür ettiler. Toru’nun bu ziyareti şoförlerle çektirilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

Oluşturulma Tarihi : 24.09.2018