Haberler
Meram Belediyesi’nden evli çiftlere anlamlı mesaj

Meram Belediyesi, başlattığı yeni uygulamayla  evli çiftleri en özel günlerinde hatırlıyor. Çiftlere evlilik yıldönümlerinde atılan Meram Belediye Başkanı Fatma Toru imzalı mesajlarla en güzel mutluluklarına ortak olunuyor. Mesajın verdiği fırsatla, çiftlere ayrıca, Meram Belediyesi’nin Ailem Meram Projesi’nde yer alan Aile Eğitim Programları ve Aile Danışma Hizmetleri hatırlatılıyor.  

BAŞKAN TORU; ‘MERAM ÇOK BÜYÜK BİR AİLEDİR’

Meram Belediyesi ‘Aile’ odaklı bir çalışmasını daha hayata geçirdi. Başlatılan bu yeni uygulama ile çiftlerin evlilik yıldönümleri kısa mesajlarla hatırlanıyor ve hatırlatılıyor. Belediye, böylelikle vatandaşların bu en güzel günlerindeki sevinçlerine ortak oluyor.  Meram’ın büyük bir aile olduğunu belirten Başkan Fatma Toru, “Ailemizi oluşturan bireylerin sevinçlerine ortak olmak amacıyla böyle bir projeye imza attık. Çünkü biliyoruz ki sevinçler paylaştıkça artar. Biz her alanda bu düsturla hareket etme gayretinde olduk. Bu en güzel günlerinde onları hatırlamak, hatta bazen en güzel günlerini onlara bile hatırlatmış olmak aile olmanın bir gereği elbet. Biz de sadece büyük bir aile olmanın gereğini yapıyoruz. Başlattığımız bu uygulama ile, vatandaşımızın en özel günlerinde mesajlarla bile olsa yanlarında olduğumuzu gösterme amacında olduk” diye konuştu. 

‘BU FIRSATLA ÇİFTLERE, AİLEM MERAM PROJESİ HATIRLATILIYOR’

Bu mesajların bir başka konuda da büyük bir hizmete aracılık ettiğini söyleyen Başkan Toru, mesajda çiftlere Meram Belediyesi’nin Aile Meram Projesi’nin de hatırlatıldığını kaydetti. Aileyi korumak, kollamak, yüceltmek ya da ailelerin mutluluğunu katlamak amacıyla başlatılan Aile Meram Projesi kapsamında bulunan Aile Eğitim Programları ve Aile Danışma Hizmetlerinin büyük bir açığı kapattığına işaret eden Toru sözlerini şöyle sürdürdü; “Dünyanın en güzel yollarını, köprülerini, binalarını yapsanız da onu kullanacak mutlu insanlar olmazsa hiçbir icraatınız tam anlamıyla bir ruh, bir değer kazanmıyor. Bütün bu icraatlar zaten insan mutluluğu için yapılıyor. Şu bir gerçek ki, bütün insanların en büyük mutlulukları ailede ve evde başlıyor ve hatta ailede bitiyor. İşte Ailem Meram Projesi ile ‘Mutlu İnsan’ hedefinin bütün insanlarımızı kuşatmasını istiyoruz. Bu amaçla başladığımız bu proje, insanımıza bu yolda önemli şeyler katıyor. İşte evli çiftlere evlilik yıldönümlerinde gönderdiğimiz bu mesajla Ailem Meram Projesinde yer alan Aile Eğitim Programlarına ve Aile danışma hizmetlerinin varlığını ve bir sorun karşısında o kurumumuzla da yanlarında olduğumuzu hatırlatıyoruz.  Ailem Meram ile mutluluğun yol haritasını çıkarıyoruz. Problem yaşayan çiftlerin sorunlarına birlikte çözüm arıyoruz.  Mutlu ailelerin de mutluluğunun sürekliliği için çabalıyoruz. Çünkü, son iki yüzyılın ve bundan sonraki kıyamete kadar geçecek süre içinde medeniyetimizin en büyük davası; “Aileyi koruma davasıdır’ diye konuştu.  

Oluşturulma Tarihi : 05.10.2018