Kültürel
Gençlik Meclisi’nden aşure ikramı

Meram Gençlik Meclisi Üyeleri, Necmettin Erbakan Üniversitesi Kampüsü ile Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi’nde aşure ikramında bulundu. Meram Belediye Başkanı Fatma Toru da programa katılarak öğrencilere karanfil hediye etti.

 

Meram Gençlik Meclisi Üyeleri, muharrem ayı nedeniyle üniversitelerde aşure dağıtıyor. Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi’nde düzenlenen programa Meram Belediye Başkanı Fatma Toru da katıldı. Öğrencilere karanfil hediye eden Başkan Toru, muharrem aylarını tebrik ederek derslerinde başarılar diledi.

TOPLUMUMUZDA ÖNEMLİ BİR YERİ VAR

Aşure geleneğinin toplumumuzda çok önemli bir yeri olduğunu söyleyen Başkan Toru, “Kaynağını millî ve manevi değerlerimizden alan bu tür gelenekler; toplum olarak bizleri ayakta tutan bağların daha da kuvvetlenmesi, geleceğe daha güçlü bir şekilde taşınması açısından önemlidir. Üniversitelerde aşure ikramında bulunan Meram Gençlik Meclisi Üyelerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Aşure ikramı programlarının muharrem ayı boyunca farklı üniversitelerde devam edeceğini belirten Meram Gençlik Meclisi Başkanı Mehmet Yolcu da, “Bugün Necmettin Erbakan Üniversitesi’nde aşure ikramında bulunuyoruz. Önümüzdeki günlerde de farklı üniversitelerde bu geleneği yaşatmaya devam edeceğiz. Aşure ikramında bulunurken bir yandan da Gençlik Meclisimizin faaliyetlerini anlatarak ailemize yeni üyeler kaydediyoruz” ifadelerini kullandı. 

Oluşturulma Tarihi : 02.11.2015