Kültürel
Muhtarlar Kapadokya'yı gezdi

Meram Belediyesi, muhtarlar ve eşlerinin katılımıyla Kapadokya’ya kültür gezisi düzenledi. Geziye katılan muhtarlar Kapadokya’nın kültür zenginliklerini görme fırsatı buldu. Konya Muhtarlar Derneği Başkanı Celal Duran ile Meram Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Ermiş, güzel organizasyon için Meram Belediye Başkanı Fatma Toru’ya teşekkür ettiler. 

Meram Belediyesi tarafından düzenlenen Kapadokya gezisine Konya Muhtarlar Derneği Başkanı Celal Duran, Meram Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Ermiş, muhtarlar ve eşleri katıldı.

Özkonak Yeraltı Şehri ziyaretiyle başlayan Kapadokya gezisi kapsamında Kızılırmak nehri, peribacaları, Göreme Açık Hava Müzesi, seramik atölyesi ve bölgenin diğer zengin güzellikleri gezildi.

BAŞKAN TORU’YA TEŞEKKÜR

Geziden dolayı Meram Belediye Başkanı Fatma Toru’ya teşekkür eden Konya Muhtarlar Derneği Başkanı Celal Duran, “Meram’a kadın gözüyle bakmanın bir ayrıcalığı olarak Meram Belediye Başkanımız Sayın Fatma Toru, muhtarlarımızı eşleriyle birlikte Kapadokya’ya götürdü. Kendisine teşekkür ediyoruz. Fatma Başkanımız, geçen yıl da yine muhtarlarımıza eşleriyle birlikte Çanakkale gezisi düzenlemişti. Göstermiş olduğu bu jestten dolayı başkanımıza ve ekibine muhtarlarımız adına teşekkür ediyorum” dedi.

“MUHTARLARIMIZA MORAL OLDU”

Meram Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Ermiş de; “Meram ilçemizin 115 muhtarıyla birlikte Kapadokya’ya yapılan gezi çok olumlu geçti. Bu organizasyondan dolayı Fatma başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Bu tür kültür gezilerinin hem muhtarlarımıza hem de eşlerine bir moral kaynağı olduğunu düşünüyoruz. Bu gezi, muhtar eşlerinin de birbirleriyle tanışmasına ve kaynaşmasına vesile oldu. Çok olumlu bir gezi oldu” ifadelerini kullandı. 

Oluşturulma Tarihi : 31.10.2016