Kültürel
Meram’da “Nağmeler” yankılandı

Mustafa Demirci ile Fatih Koca, Konevi Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Nağmeler” isimli konserde sevenleriyle buluştu.

Meram Belediyesi ile Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen konsere; Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Uluslararası Meram Gençlik Akademisi Müdürü Harun Çalışkan ve çok sayıda kişi katıldı.

Konsere “Bismillah” ve “Sala” adlı iki eserle başlayan sanatçılar Mustafa Demirci ile Fatih Koca, sevilen eserlerini icra ettiler.

Konserden sonra Meram Belediye Başkanı Fatma Toru ile Uluslararası Meram Gençlik Akademisi Müdürü Harun Çalışkan, günün anısına sanatçılar Mustafa Demirci ile Fatih Koca’ya çiçek takdim ettiler.

“YENİDEN DİRİLİŞE VE UYANIŞA GEÇTİK”

Seslendirdikleri birbirinden güzel eserler için sanatçılara ve sazendelere teşekkür eden Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, “Bizler yerel yönetimler olarak, kadim bir medeniyetin temsilcisi olarak madde planında şehrimizi inşa ve ihya etmeye çalışıyoruz. Sizler de de mana planında caddeleri, sokakları, şehri ve insanımızı ihya ediyorsunuz. Gönülden teşekkür ediyoruz. Konseri ‘besmele’ ve ‘sala’ ile açtınız. 15 Temmuz’da şunu gördük: Ezanlarımız ve salalarımızla birlikte, hep birlikte yeniden dirilişe ve uyanışa geçtik. Rabbim ezanlarımızı ve salalarımızı hiç susturmasın, bayrağımızı indirmesin” diye konuştu.  

Gençlik Akademisi’ne de teşekkür eden Başkan Toru, “Belediyemiz ile Uluslararası Gençlik Akademisi iş birliğiyle gençlerimize yönelik programlarımız devam edecek” dedi. 

Oluşturulma Tarihi : 22.11.2016