Kültürel
Aykut Kuşkaya ‘Vatan Ezgileri’ni seslendirdi

Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB), Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Meram Belediyesi iş birliğiyle düzenlenen “Bir Hilal Uğruna Vatan Ezgileri” programında sanatçı Aykut Kuşkaya, sevenleriyle buluştu.

 

Konevi Kültür Merkezi’ndeki konsere GSB Gençlik Hizmetleri Daire Başkanı Ahmet Cemil Bedir, Meram Belediye Başkan Vekili Bahadır Arıcan, kamu kurum ve STK temsilcileriyle çok sayıda kişi katıldı.

EZGİLER 15 TEMMUZ’LA ETE KEMİĞE BÜRÜNDÜ

Sanatçı Aykut Kuşkaya, “Toprağımıza umut veren ezgileri; illa vatan, illa memleket diyen, buram buram toprağımız ve buram buram Anadolu kokan şiir ve şarkıları sizlerle buluşturmak için Vatan Ezgileri ile karşınızdayız. 4 ay önce bir olay yaşadık 15 Temmuz gecesinde. Sonrasında dedim ki; bizim ezgilerimiz şimdi ete ve kemiğe büründü. Meydan meydan dolaşarak 20-30 yıl önceki ezgileri tekrar söyler hale geldik” dedi.

Konsere 20 yıl önce bestelediği ‘Yeni Bir Şarkı’ ile başlayan Kuşkaya, 15 Temmuz Marşı, Çanakkale Marşı, Sakarya Türküsü ve sevilen diğer eserlerini icra ettiği konseri ‘Bir Başkadır Benim Memleketim’ adlı eserle tamamladı.

Meram Belediye Başkan Vekili Bahadır Arıcan ve GSB Gençlik Hizmetleri Daire Başkanı Ahmet Cemil Bedir, günün anısına Sanatçı Aykut Kuşkaya’ya çiçek takdim ettiler.

Meram Belediye Başkan Vekili Bahadır Arıcan, “Memleketimizin birlik ve beraberliğe çok ihtiyacı olduğu bugünlerde Aykut Bey’in bizlerle birlikte olmasından mutluluk duyduk. Kendisini ve ekibini bu güzel konser için tebrik ediyorum” dedi. 

Oluşturulma Tarihi : 25.11.2016