Kültürel
Şeref Malkoç; “Ülkemiz kendine geliyor”

Meram Belediyesi tarafından düzenlenen ve Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç’un konuşmacı olarak katıldığı “2023 Hedefleri ve Yeni Türkiye Vizyonu” isimli konferans gerçekleştirildi. Türkiye’nin son 200 yıldan beri uykuya yattığını ve kendi varlığını oluşturan dayanaklarını inkar eden bir ülke haline geldiğini ifade eden Malkoç, “Artık yavaş yavaş ülkemiz kendine geliyor. Allah’ın izniyle bu dönemi hızlı geçeceğiz” dedi.

 

Meram Belediyesi tarafından Meram Kültür Sanat Yaşam Etkinlikleri kapsamında düzenlenen ve Kamu Başdenetçisi Avukat Şeref Malkoç’un konuşmacı olarak katıldığı “2023 Hedefleri ve Yeni Türkiye Vizyonu” isimli konferans Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled Salonu’nda gerçekleştirildi. Programa, AK Parti Konya Milletvekili Hüsnüye Erdoğan, AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, AK Parti 22. Dönem Konya Milletvekili Mustafa Ünaldı, Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, AK Parti Meram İlçe Başkanı Abdulkadir Özöğür, AK Parti Meram İlçe Kadın Kolları Başkanı Sevil Tosunoğlu, AK Parti Meram İlçe Gençlik Kolları Başkanı İsmail Özdemir, AK Parti Meram İlçe Teşkilatı üyeleri, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

 

“KIYAMETE KADAR BU COĞRAFYADA VAR OLACAĞIZ”

Türkiye’nin son 200 yıldan beri uykuya yattığını ve kendi varlığını oluşturan dayanaklarını inkar eden bir ülke haline geldiğini ifade eden Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, “Artık yavaş yavaş ülkemiz kendine geliyor. Allah’ın izniyle bu dönemi hızlı geçeceğiz. Anadolu coğrafyası dünya kurulduğundan beri çok hareketli bir coğrafyadır. Avrupa’da kim ayağa kalktıysa Anadolu’yu geçip Asya’yı fethetmek istemiş, Asya’da kim ayağa kalktıysa Anadolu’yu geçip Avrupa’yı fethetmek istemiştir. Türkler Anadolu’ya gelinceye kadar bu böyle olmuştur. Türkler geldiğinde ise Avrupa’dan ve Asya’dan gelenlere “artık Anadolu’dan geçemezsiniz” demiştir. Bu coğrafyanın kapılarını 1071’de açtık ancak sadece kılıçla vatan yapmamışız. Mevlana ile Yunus Emre ile Hacı Bektaş-ı Veli ile Hacı Bayram-ı Veli ile Yahya Efendi ile Nasreddin Hoca ile sevgiyle ve muhabbetle yoğurmuşuz. Onun için kıyamete kadar bu coğrafyada var olacağız” şeklinde konuştu.

 

“1000 YILDIR BU TOPRAKLARDAYSAK…”

Konuşmasına tarihte yaşananlara vurgu yaparak devam eden Malkoç şunları söyledi; “Tarih bize şunu gösteriyor; Anadolu topraklarında kim bulunursa bulunsun, Balkanlar’da sözü geçmiyorsa Kafkasya’da tesiri yoksa, Ortadoğu’da etkinliği yoksa bu coğrafyada uzun müddet kalamıyor. Biz 1000 yıldır bu topraklardaysak Bosna’da sözümüzün geçtiği içindir. Kafkasya’da tesirimiz olduğu içindir. Halep’te, Şam’da Hicaz’da eserlerimiz olduğu içindir. İnşallah buna da devam edeceğiz. Bizim, bölgenin ve Dünya’nın buna ihtiyacı var. Amerika’nın, Almanya’nın, Hindistan’ın Çin’in ne dediği önemli değil. Önemli olan bu milletin ve liderinin ne dediğidir.” 

 

“ÖNEMLİ OLAN DEVLETİN VE MİLLETİN BEKASIDIR”

Geçmişte yaşanan siyasi krizlerden örnekler veren Malkoç, “Bu ülkede şu an devlet krizi yok çok şükür. Aksine sapasağlam, basiret sahibi, dirayet sahibi, feraset sahibi bir lider var; Recep Tayyip Erdoğan. Burada partilerden ziyade Türkiye adına gurur duymak gerekir. Partiler ve makamlar geçici şeylerdir. Önemli olan devletin ve milletin bekasıdır. Çocuklarımızın geleceğidir. Kıyamete kadar bu topraklarda vatan olarak devlet olarak kalmamızdır. Gerisi günlük iştir” dedi.

“DEVLET, MİLLETE HİZMET ETMEK İÇİN VARDIR”

Demokrasiye yapılan darbe girişimleri hakkında da görüş belirten Şeref Malkoç, “Bir hastalık var ve bu hastalık geçmişte TSK’nın içinde bulunan cuntacılara sirayet etti. Devleti ele geçirmeye çalışıyorlar. Daha öncekiler buna kalkıştı. Son olarak da FETÖ tarafından denendi. Açık olan şudur ki; Devlet ele geçmek için değil, millete hizmet etmek için vardır” şeklinde konuştu.

BAŞKAN TORU, NECİP FAZIL’DAN ÖRNEK VERDİ

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç’a yaptığı konuşmadan dolayı teşekkür eden Meram Belediye Başkanı Fatma Toru ise, “Necip Fazıl diyor ki; “Bu coğrafyada bir define sandığının üzerinde oturuyoruz ancak dilencilik yapmaktan ne zaman vazgeçeceğiz?” Bu ülke son 10 yıldır dilencilik yapmaktan vazgeçtiği için bu belalarla uğraşmak zorunda kalıyor. Bundan sonra da hiçbir zaman dilencilik yapmayacak inşallah” şeklinde konuştu.

AK Parti Konya Milletvekili Hüsnüye Erdoğan, AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, AK Parti 22. Dönem Milletvekili Mustafa Ünaldı ve AK Parti Meram İlçe Başkanı Abdulkadir Özöğür ise yaptıkları selamlama konuşmalarında 2023 hedeflerinden bahsederlerken 16 Nisan’da yapılacak referandumun önemine dikkat çektiler.

Programın ardından Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç’a hediye takdiminde bulundu.  

Oluşturulma Tarihi : 05.03.2017