Kültürel
Kitaba Can Verdiler

Meram Gençlik Meclisi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Genç Tema Topluluğu, ‘Kitaba Can Verin’ projesi kapsamında erozyon bölgesi olan Karapınar’da önce fidan diktiler sonra da kitap okudular.

 

Meram Gençlik Meclisi ve NEÜ Genç Tema Topluluğu, Kütüphane Haftası münasebetiyle Karapınar Acıgöl’de güzel bir projeye imza attılar. Erozyon bölgesi olan Karapınar’da binlerce fidanı toprakla buluşturan gençler, daha sonra da Acıgöl’ün etrafında kitap okudular.

Meram Gençlik Meclisi Başkanı Sergen Gör, “Okuyan, okuduğunu anlayan bir toplum için O, ‘Oku’ buyurdu.” Bu düsturla Acıgöl’ün etrafında kitap okumamızı gerçekleştirdik ve bunu ‘Fidana Can Ver’ projemizle birleştirdik. ‘Oku’ ayeti ile Peygamber Efendimizin (S.A.V.); ‘Kıyametin kopacağını dahi bilseniz elinizdeki fidanı dikin’ hadis-i şerifini düstur edinerek hareket ettik. Projemizi gerçekleştirdik. Bize büyük destek sağlayan Meram Belediye Başkanımız Sayın Fatma Toru’ya ve Karapınar’da bizi ağırlayan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.  

Meram Gençlik Meclisi Üyeleri de görüşlerini şöyle özetlediler: “Okuma aşkı içimizde gittikçe büyüyor. Yağmur demedik, dağ-tepe demedik ve Acıgöl’e geldik. Arkadaşlarımızla birlikte kitap okuduk. Kitap aşkını içimizde büyütmeye devam ediyoruz. Önce fidanlara can verdik sonra kitaplarımızı okuduk.”

NEÜ Genç TEMA Topluluğu Üyeleri de, “Türkiye’nin erozyon bölgesi olan Karapınar’a Meram Gençlik Meclisi ile birlikte fidan dikimi yaptık. Çok mutluyuz. Ülkemiz çöl olmasın. Doğayı çok seviyoruz ve onu korumak için buradayız” şeklinde konuştular. 

Oluşturulma Tarihi : 03.04.2017