Haberler
Engelliler Beyşehir’de doyasıya eğlendi

Meram Belediyesi tarafından 10-16 Mayıs Engelliler Haftası ve Anneler Günü nedeniyle engellilere yönelik Beyşehir gezisi düzenlendi. Gün boyunca çeşitli aktivitelerle doyasıyla eğlenen engelli vatandaşlar, Meram Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

 

Meram Belediyesi tarafından 10-16 Mayıs Engelliler Haftası ve Anneler Günü nedeniyle engellilere yönelik Beyşehir İzcilik Tesisleri’nde düzenlenen programa Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Konya Şube Başkanı Ahmet Mıhçı, Görme Engelliler Federasyonu Genel Sekreteri ve Görmeyenleri Koruma Derneği Konya Şube Başkanı Veli Özağan, engelliler ile aileleri katıldı.

“KENDİMİZE HAS BİR BAĞIMIZ VAR”

TSD Konya Şube Başkanı Ahmet Mıhçı, “Böyle güzel bir ortamda bizleri misafir edip, hoş bir zaman geçirmemize vesile oldukları için Meram Belediye Başkanımıza ve ekibine teşekkür ederim. Engelliler olarak hepimizin kendine has bir yürüyüşü ve gönlümüz var. Bir sevgi bağımız var ve bu bağ doğrultusunda bugün böyle güzel bir ortamda bizleri misafir ettiler. Bir elin varsa tutacak,  bir gözün varsa görecek, bir ayağın varsa yürüyecek ve bir de kalbin varsa sevecek daha ne istersin” diye konuştu.    

MERAM BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR

Meram Belediyesi tarafından 10-16 Mayıs Engelliler Haftası ve Anneler Günü nedeniyle düzenlenen program nedeniyle Başkan Toru ve ekibine şükranlarını sunan Görme Engelliler Federasyonu Genel Sekreteri ve Görmeyenleri Koruma Derneği Konya Şube Başkanı Veli Özağan da, “Aileler doğuştan engelli çocuklarını evlerinde yetiştirdiği için ve yeterli bir eğitim de almadığı için maalesef evlerinde kapalı kalıyorlar. İşte bu tür programlarla; görmediği, gitmediği alanlara giderek hoş vakit geçiriyorlar ve mutlu oluyorlar. Sizlerin mutluluğu bizi de belediyemizi de çok memnun ediyor. Bugün ayrıca Anneler Günü. Engelli çocukları da sağlıklı çocukları da dünyaya getiren annelerimizdir. Önemli olan toplumla iç içe yaşamaktır. Sağlıklı bireyler de görmeyen, yürüyemeyen, konuşamayan, işitemeyen insanları görünce kendilerinin de imtihanda olduklarını hissederler” ifadelerini kullandı.

TSD Konya Şubesi tarafından yılın annesi seçilen Hatice Uysal ile Görmeyenleri Koruma Derneği Konya Şubesi tarafından yılın annesi seçilen Yasemin Boztepe’ye dernek başkanları tarafından çeşitli hediyeler verildi.

Ok atma, uçurtma şenliği, çocuklara ve engellilere yönelik eğlenceli yarışmalar, palyaço, meddah ve farklı etkinliklerin yapıldığı programda engelliler de icra ettikleri birbirinden güzel şarkı ve türkülerle katılımcıların büyük beğenisini topladı.

Meram Belediyesi adına, Türkiye Sakatlar Derneği Konya Şube Başkanı Ahmet Mıhçı ile Görme Engelliler Federasyonu Genel Sekreteri ve Görmeyenleri Koruma Derneği Konya Şube Başkanı Veli Özağan’a günün anısına tablo hediye edildi.  

 

 

 

 

 

Oluşturulma Tarihi : 15.05.2017