Haberler
‘Konya, Kadir Gecesi Coşkusunu Da Eşsiz Güzellikte Yaşadı’

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Fatih Özgökçen ve Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ile birlikte Kapu Camiinde vatandaşların Kadir Gecesi coşkusuna ortak oldu. Vatandaşların adeta akın ederek hınca hınç doldurduğu Kapu Camii’nde namaza gelenlerin Kadir Gecesini tebrik eden her iki başkan, gece boyunca cemaatle, vatandaşlarla ve çevre esnafıyla hasbilah etti.    

 


 

Konya’da Kadir Gecesi coşkusunun en çok yaşandığı adreslerden biri Kapu Camii oldu. Konya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Fatih Özgökçen, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ve Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’nın da katıldığı teravih namazı için Konyalı vatandaşlar Kapu Camii’ne adeta akın etti. Kur’an-ı Kerim’in indirildiği ve bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesini idrak etmek isteyen vatandaşlar , akşam namazından hemen sonra camii hınca hınç doldurdu. Kılınan Teravih Namazının ardından namaza gelenler af, mağfiret, ülkemizin ve ümmetin birlik ve beraberliği için dua ettiler.

 

                

‘BU GÜZEL ATMOSFERİN DALGA DALGA TÜM DÜNYAYA YAYILMASI EN BÜYÜK DUAMIZDIR’

 

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Fatih Özgökçen ve Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ile birlikte vatandaşların Kadir Gecesi coşkusuna ortak oldu. Namaza katılan binlerin Kadir Gecelerini tebrik eden Başkan Vekili Özgökçen, Başkan Kavuş ve Başkan Kılca daha sonra vatandaşlarla sohbet etti. Ramazan ayının manevi atmosferi ve ikliminin tüm Konya’da muhteşem ve müstesna bir güzellikte yaşandığının altını çizen Başkan Mustafa Kavuş, “Konya, tüm Ramazan ayını olduğu gibi Kadir Gecesini başka bir şehirde görmenizin kolay kolay mümkün olmadığı bir güzellikte yaşadı. Kadir Gecesi’nde adeta zirve yapan bu heyecan ve coşkunun benzerini belki de sadece Kudüs’te Medine’de görmeniz mümkündür. Genç yaşlı, kadın erkek  tüm şehir bir ay boyunca oruç tuttu, teravihlere koştu, zekat ve sadakalarla yardıma muhtaçların yanında oldu, yüce Yaradan’ın insanlığa son hitabı Kur’an-ı Kerim’in indirildiği Kadir Gecesini en iyi şekilde ihya etti, şimdi de bayram sevinci yaşamaya hazırlanıyor. Konya’da yaşanan bu manevi atmosferin, kardeşliğin, sevgi ve barış ortamının, tüm dünyaya dalga dalga yayılması en büyük duamızdır. Çünkü bugün dünya en çok bu iklime muhtaç” diye konuştu. Cami etrafında bulunan çay ocaklarında ki vatandaşların çay sohbetlerine de iştirak eden Başkan Vekili Özgökçen, Kavuş ve Kılca ayrıca, bayram alışverişi için gece geç saate kadar açık olan çevre esnaflarını da ziyaret ederek onlarla hasbihal etti.

 

               

SEKİNE HATUN CAMİİ’DE KADİR GECESİ COŞKUSU YAŞADI

 

Meram’da Kadir Gecesi coşkusunun yaşandığı bir diğer adreste Meram Sekine Hatun Camii oldu. Meram Belediyesi tarafından organize edilen gecede Meram İlçe Müftüsü Sabri Kütükçü vatandaşlara hitap etti. Kadir Gecesinin hikmetinin anlatıldığı sohbet, ilahiler, kılınan namaz ve edilen dualarla, vatandaşlar eşsiz bir gece yaşadılar.

Oluşturulma Tarihi : 02.06.2019