Tamamlanan
RABİA SPOR MERKEZİ


Meram Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Rabia Spor Merkezi düzenlenen törenle hizmete açıldı. Dr. Ahmet Özcan Caddesi üzerinde Mehmet Vehbi, Saadet, Kurtuluş ve Muradiye mahalle sakinlerinin yaptığı oylama ile yapımına karar verilen tesisin açılışı gerçekleştirildi. Mehmet Vehbi, Saadet, Kurtuluş ve Muradiye mahalle muhtarları, halkın kararı doğrultusunda mahallelerine örnek bir hizmet kazandırdığı için Başkan Fatma Toru ve ekibine teşekkür ettiler.
Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, “2014 yılının sonunda 4 mahallemizin ortak noktası olan bu bölgede yatırım anlamında bir adım atmak istedik. Muhtarlarımızla ve vatandaşlarımızla görüştük. Çok farklı talepler gelince demokrasimizi güçlendirme anlamında halkımızın önüne sandık koyarak yapılacak tesisi onların belirlemesini arzuladık. Oylama sonucunda yüzde 72 gibi yüksek bir oranda halkımız, spor kompleksini tercih etti. Bunun üzerine güzel bir kompleks için kamulaştırma yaparak arsayı daha da genişlettik. Projelendirmesi, ihalesi ve yapım süreci sonucunda açılışını gerçekleştirdik” dedi.
Başkan Toru, tesise niçin Rabia ismi verdikleri konusunda ise şunları söyledi: “Rabia’nın bizim açımızdan özel bir önemi var. Öncelikle Rabia; dördüncü demek. Bu tesis dört mahallemizin ortak talebiydi. Yine Mısır’da darbe karşıtları, yaptıkları gösterilerle Rabiatü’l Adeviye Meydanı’nı sembolleştirdiler ve Rabia ismi özgürlüğün sembolü haline geldi. Cumhurbaşkanımız, Rabia işaretiyle bu sembolü daha da güçlendirdi. 16 Nisan referandumunun arifesinde olduğumuz bugünlerde ‘Tek Devlet, Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan’ vurgusu yapan Rabia işaretini bayraklaştırmak istedik ve dört mahallemizin ortasında inşa ettiğimiz bu tesise Rabia ismini verdik. Hayırlı uğurlu olsun”
Bodrum, zemin + 3 kattan oluşan spor merkezinde 6 adet bağımsız bölüm bulunuyor. 2 adet dükkan, 1 adet yüzme havuzu, saunası, buhar odası, bay - bayan fitness alanları ve kafeteryasıyla birlikte bölgenin ihtiyacı olan eksikliği büyük ölçüde gideriyor.

 


Oluşturulma Tarihi : 03.10.2018