Tamamlanan
MEHMET ALİ ÖZBUĞDAY GENÇLİK MERKEZİ


Meram Belediyesi tarafından Yenice Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Mehmet Ali Özbuğday Gençlik Merkezi kısa süre içinde hizmet vermeye başlayacak.
Mehmet Ali Özbuğday Gençlik Merkezi’nin fonksiyonel olarak hizmet vereceğini kaydeden Toru, “Burada toplantı salonları, derslikler, kütüphane, dinlence ve eğlence alanlarıyla beraber gençliğimizin ihtiyaç duyabileceği; fiziken, sosyal ve zihinsel olarak gelişimlerine katkıda bulunacak tüm donatılar yer alıyor. Tabii bununla birlikte onların istişare mekanizmalarını çalıştırmaları, eğitim almalarına vesile olacak altyapıyı da burada onların hizmetine sunmuş olacağız. Meram Belediyesi olarak hem fiziki hem de sosyal ve kültürel belediyecilik anlamında çocuklarımız ve gençlerimize yaptığımız yatırımlar son hızıyla devam edecek” diye konuştu.
Yaklaşık 1,5 milyon TL’ye mal olacak gençlik merkezi; bodrum, zemin ve birinci kattan oluşuyor. İçerisinde mescit, kantin, kafeterya gibi sosyal alanların dışında, kütüphane ve muhtelif büyüklükte 6 adet derslik bulunuyor. Ayrıca çeşitli toplantıların gerçekleştirilebileceği sedirli bir oda da, merkezin müştemilatları arasında yer alıyor.

 

Oluşturulma Tarihi : 22.10.2018