Tamamlanan
FAHRÜNNİSA HATUN KÜLTÜR MERKEZİ

 

Meram Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen, mimarisi ve farklı özellikleriyle göz dolduran Fahrünnisa Hatun Kültür Merkezi hizmet vermeye başladı.
Meram Belediyesi tarafından Uluırmak Ali Hoca Mahallesi’nde yapımı gerçekleştirilen ve Hz. Mevlana’nın kadın müritlerinden Fahrünnisa Hatun’un adının verildiği Kültür Merkezi hizmet vermeye başladı. Evlendirme Memurluğunu da içerisinde barındıran Fahrünnisa Hatun Kültür Merkezi, ilçe genelinde evlilik işlemlerini gerçekleştirecek olan vatandaşları misafir ediyor. Ayrıca bina içerisinde bay ve bayanlar için iki ayrı sedirli salon, toplantı salonu, kütüphane ve nikah salonu, fitness alanları yer alıyor.

 

 

“HIZLA DEĞİŞEN YAŞAM KOŞULLARIYLA MERAM DA HIZLA DEĞİŞİYOR VE GELİŞİYOR”


Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, hızla değişen yaşam koşullarına göre Meram’ın da hızla değişerek geliştiğine dikkat çekerken “İmar planı revizyonu, kentsel dönüşüm, altyapı, park, spor alanları, sosyal tesisler ve kültür merkezlerinin yapımını gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda Uluırmak Saka, Uluırmak Ali Hoca, Fahrünnisa, Çaybaşı, Ziya Barlas ve Zafer Mahalleleri sakinleri başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın faydalanabileceği Fahrünnisa Hatun Kültür Merkezimizin yapımını tamamladık ve halkımıza hizmet vermeye başladı. 2 bin metrekare kapalı inşaat alanına sahip olan tesisimiz 4 katlı bir yapıdan oluşuyor. Binamızın bodrum katında 

mescit, fitness alanı bulunurken zemin katında Evlendirme Memurluğu, Nikah Salonu, idari ofislerimiz, öğrencilerimiz için kütüphane ile çalışma salonları yer alıyor. Birinci katımızda ise bay ve bayanlara ayrı olmak üzere Mecalis-i Seb’a ve Fihi ma fih adlarını verdiğimiz sedirli sohbet salonlarımız bulunuyor. Yine son katta konferans salonumuz var. Ayrıca tesisimizde uzmanlarımız, bölgedeki ailelerimize danışmanlık ve çocuklarımıza psikolojik destek verecek” dedi.


FAHRÜNNİSA HATUN KÜLTÜR MERKEZİ’NDE FARKLI BİR MİMARİYE İMZA ATILDI
İç ve dış görselliğiyle de farklı bir mimariye imza atıldığını belirten Başkan Toru, “Bu tesisimiz, gerek spora yönelik faaliyetleri gerekse sosyal kültürel faaliyetleriyle bölgemizin ihtiyacına karşılık verecek. Yapımızı tamamlarken özellikle Selçuklu mimarisinden esinlenerek bina görünümüyle farklı bir mimariye imza atmış olduk. Yine içeride toplantı salonlarımızdaki sedirlerimizle birlikte halkımızın geleneksel yaşantısından esinlenerek rahat edebilmesi adına düzenleme yaptık” şeklinde konuştu.

 


Oluşturulma Tarihi : 03.10.2018