Haberler
BAŞKAN KAVUŞ; “İNSANLIK, GELİŞİYLE TARİHİN SEYRİNİ DEĞİŞTİREN, KARANLIKLARI AYDINLIĞA ÇIKARAN EFENDİMİZ (S.A.V)’E VE GETİRDİĞİ DEĞERLERE HER ZAMAN MUHTAÇTIR”

Peygamber Efendimiz (S.A.V)’in dünyaya teşriflerinin sene-i devriyesini kutlayarak, O (S.A.V)’nu bir kez daha hatırlamanın, anlamanın ve anlatmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, bugün insanlığın, O (S.A.V)’na ve O (S.A.V)’ un getirdiği evrensel, insani değerlere ve müjdelere her zamankinden çok daha fazla muhtaç olduğunu ifade etti.

 

Başkan Kavuş, Mevlid Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında ayrıca şu görüşlere yer verdi; “Gelişiyle tarihin seyrini değiştiren, iman ve ahlakı tamamlayıp insanlığı kemale erdiren, karanlıkları aydınlığa kavuşturan, insanlığa hak ve adaleti öğreten muallimimiz, müjdecimiz, efendimiz, peygamberimiz, sultanlar sultanı Hz. Muhammed(S.A.V)’ in dünyaya teşrif ettikleri gün olan Mevlid Kandili’nin ülkemize, ümmete ve insanlığa huzur, mutluluk ve barış getirmesini temenni ediyorum. O (S.A.V)’nun insanlığa kazandırdığı iman, güzel ahlak, kardeşlik, sevgi, dostluk, güven, adalet, samimiyet, tevazu, hoşgörü, sadakat, vefa, zulme karşı mazlumun yanında yer alma, insan ve insan onuruna sahip çıkma, halka hizmetin Hakk’a hizmet olduğu anlayışı ve benzeri bütün güzelliklerin yeryüzüne hakim olmasının gerekliliğini bugün dünyanın geldiği noktada çok daha iyi anlıyoruz. Bu sebeple rahmet ve merhamet Peygamberi Efendimiz (S.A.V)’e duyduğumuz ihtiyaç, özlem ve hasret her geçen gün bir nebze daha artıyor.

Mevlid Kandilinin tüm insanlığa hayırlar getirmesini, İslam dünyasının birliğini, beraberliğini, dayanışmasını güçlendirmesini; tüm insanlığın gözyaşlarını dindirmesini Yüce Rabbimden niyaz ediyorum.

Tüm hemşehrilerimizin ve vatandaşlarımızın Mevlid Kandilini en içten dileklerimle kutluyor, bu mübarek gecede yapacakları duaların ve ibadetlerin Hak katında makbul olmasını temenni ediyorum”

 

Oluşturulma Tarihi : 07.11.2019