Haberler
MERAM BELEDİYESİ PERSONELİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Meram Belediyesi bünyesindeki Çevre ve Koruma Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı süpürgeli araç operatörü temizlik yaptığı sırada 10 bin lira buldu. Personel tarafından polis merkezine götürülen para, sahibi bulunarak teslim edildi.

 

Çevre ve Koruma Kontrol Müdürlüğünde görev yapan Abdullah Karabacak, Larende Caddesinde süpürgeli aracı ile temizlik yaptığı sırada 10 bin lira buldu.

 

POLİSE TESLİM ETTİ

Karabacak, bulduğu parayı Feridiye Polis Merkezi'ne giderek teslim etti. Parasını kaybettiği ihbarında bulunan esnaf Mehmet Ali Uslu, polislerden, temizlik görevlisi eşliğinde tutanak ile parasını teslim aldı. Uslu, Abdullah Karabacak’a teşekkür ederken, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş da Ramazan ayında böyle duyarlı bir davranış gösteren personeli kutlayarak teşekkür etti.

 

PERSONELİ ÖRNEK DAVRANIŞINDAN DOLAYI KUTLADI

Başkan Kavuş, “Abdullah kardeşimiz uzun zamandır belediyemizin temizlik ekibinde hizmet ediyor. Mübarek gün kardeşimizin düşürdüğü bir miktar parayı kendisi buluyor. Şahsın kendisine ulaşıp parayı teslim ettiler. Allah razı olsun. Elhamdülillah son bir sene içerisinde belediye çalışanlarımızdan en az 7-8 defa şahit olduk. Bazen mücevherat, bazen değerli eşya, cüzdan gibi örneklerle hepsinde vatandaşlarımıza kardeşlerimiz ulaştırdı. Ben onlara bu güzel ahlak örneği davranışlarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Paranın çok kıymetli olduğu bir dönemde, belki ihtiyacı da vardı çünkü gelirler belli ama sahibine teslim etmeleri hem İslami hem insani açıdan çok duyarlı bir davranış. Ben diğer kardeşlerimize örnek olması adına kendisini tebrik ediyorum” diye konuştu.

 

“BÖYLE DUYARLI VATANDAŞLARA İHTİYACIMIZ VAR”

Parasını teslim alan esnaf Mehmet Ali Uslu, “Dükkandan çıktım, üzerimde 30 bin lira para vardı. Senet 30 bin liraydı. Bankaya gittiğimde 10 bin lirayı bulamadım. Polise ihbar ettim. Meram Belediyesi’ndeki arkadaş parayı bulmuş. Feridiye Karakolu’ndan çağırdılar. Arkadaş parayı verdi sağ olsun. Böyle duyarlı vatandaşlara ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı.

 

"SAHİBİNE TESLİM ETTİK, MUTLUYUZ"

Parayı bulan temizlik görevlisi Abdullah Karabacak ise, Meram Belediyesi Çevre ve Koruma Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerde çalıştığını belirterek, “Süpürgeli araç kullanıyorum. Günlük rutin mıntıkamda çalışırken bir miktar para buldum, sahibine teslim ettik, mutluyuz.” dedi.

Oluşturulma Tarihi : 04.05.2021